Zahraniční tradice, které se dodržují i v současnosti
Všude ve světě se dodržují nějaké tradice. Zatímco u nás se dodržují Velikonoce nebo vánoční svátky, jinde ve světě se zase dodržují krapet jiné zvyky, které tvoří tamější kulturu. Je však třeba konstatovat, že některé zvyky a tradice, které se stále dodržují i po těch letech, nám mohou přijít krapet bizarní až absurdní. Prozraďme si několik tradic, se kterými se při cestování můžete poměrně často setkat a které by vám mohli případně překvapit.
Možná některé znáte, možná jste o nich nikdy neslyšeli. Díky jejich bizarnosti se vám však vryjí do paměti, tím si můžete být jisti.
V Indii se hází s dítětem
I když se to někomu může jevit jako přes čáru, v Indii je to opravdu naprosto běžné. Řeč je konkrétně o hodu dítěte. Jedná se o rituál, v rámci kterého se hází čerstvě narozené dítě z padesáti stop vysokého chrámu. Novorozenec je při pádu zachycován do plachty.
Možná si říkáte, že je to opravdu strašná tradice, ale pravdou je, že tato tradice je v Indii dodržována už dlouhých pět set let.
Rituální pohřby
K dalším bizarním zvykům patří například pohřební rituály. Jedním z takových rituálů je pohřební rituál z Yanomani, kdy se tělo po úmrtí rituálně spálí a poté je popel přimíchán do polévky uvařené ze zeleného banánu. Polévku pak musí sníst osoba z pozůstalé rodiny. Pokud k tomu dojde, bude žít zesnulý člověk ve společnosti na věky. Tomu v Indii už po staletí věří.
S piercingy na pouť
Pokud navštívíte tamilskou komunitu, můžete se setkat se svátkem Thaipusam. Jedná se o svátek ,během kterého se příslušníci hinduismu, kteří mají zároveň piercingy, vydávají na pouť, která vede do malajsijských jeskyní Batu. Piercingy jsou jenom důkazem toho, že lidé jsou příznivci boha války Lorda Murugana, proto řada piercingů vypadá jako vidle nebo jiné podobné nářadí.